Gustavsberg, Carrara (57)

Varunummer: 2196111
Auktionen är avslutad.
Klubbslag: SEK 725
Utropspris: SEK 1 500
Till det angivna priset tillkommer köpavgift och provision.

Beskrivning

Gustavsberg, Carrara , Tillverkad 1860-1905. Flintporslin med tryckt dekor. 15 mattallrikar ø 24,5. 18 djuppa mattalrikar ø 24 cm. 2 djupa uppläggningsfat ø 30 cm. 12 assieter ø 18 cm. 10 st assieter ø 21 cm. Framstår med kraftigt varierande färg samt slitage. Delar med mycet nagg och sprickor förekommer. (57)
Auktionen avslutas:  2011-05-04 16:42:00

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara

105201 2011-05-04 11:43:28 SEK 725
267333 2011-05-02 22:01:06 SEK 700
105201 2011-05-04 11:43:28 SEK 675
267333 2011-05-02 22:01:06 SEK 650
105201 2011-05-04 11:43:28 SEK 625
267333 2011-05-02 22:01:06 SEK 600
105201 2011-05-04 11:43:28 SEK 575
267333 2011-05-02 22:01:06 SEK 550
105201 2011-05-04 11:43:28 SEK 525
267333 2011-05-02 22:00:10 SEK 500