Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa

Hans J. Wegner. Et sæt på seks stole, model PP58/3 'Hjertestolen' (6)

Varunummer: 5285120
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 14 000
(SEK 17 533)
Utropspris: DKK 20 000
(SEK 25 047)
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och 22,5% i provision.
Hans J. Wegner. Hjertestolen/ spisestole af hvidpigmenteret eg, hvilende på trebenet stel. Formgivet i 1952. Fremstillet hos PP Møbler år 2012, stemplet. Litt: Hans J. Wegner 100 chairs Corona books afb. og beskrevet side 059. H. 71/40 cm. Fremstår med lette brugsspor, et sæde med nogle mærker. (6)

Auktionen avslutas:  2019-06-10 21:05:00

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara

1848269 2019-06-10 19:21:25 DKK 14000
1848269 2019-06-10 19:21:25 DKK 13500
1848269 2019-06-10 19:21:25 DKK 13000
1848269 2019-06-10 19:21:25 DKK 12500
1848269 2019-06-10 19:21:25 DKK 12000
1848269 2019-06-10 19:21:25 DKK 11500
1848269 2019-06-10 19:21:25 DKK 11000
1848269 2019-06-10 19:04:13 DKK 10500
1848269 2019-06-10 19:03:01 DKK 10000