Hans J. Wegner. Par armstole, model 4283, 'Kinastolen' (2)
Vurdering:
24.000
Hans J. Wegner. Par armstole model 4283 'Kinastolen' med stel af sortlakeret ask, sæder med løs vendbar hynde betrukket med sort knapsyet skind. Formgivet i 1944. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (2)
06-06-2019 21:00:00