Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa

Hans J. Wegner. Par armstole, model 4283, 'Kinastolen' (2)

Varunummer: 5324470
Auktionen är avslutad
Utropspris: DKK 24 000
(SEK 30 056)
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och 22,5% i provision.
Hans J. Wegner. Par armstole model 4283 'Kinastolen' med stel af sortlakeret ask, sæder med løs vendbar hynde betrukket med sort knapsyet skind. Formgivet i 1944. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (2)

Auktionen avslutas:  2019-06-06 21:00:00
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej

102641 2019-06-04 20:47:12 DKK 12000