Hans J Wegner. Reol af teaktræ

Varenummer: 3698703
Hammerslagspris: DKK 1.650
Vurdering: DKK 1.500

Hans J Wegner. Reol fineret med teak, front med flytbare hylder, H. 180 B. 100 D. 34 cm. Produceret hos Ry Møbelfabrik, stempel herfra. Fremstår med brugsspor; nogle ridser og mærker, bagbeklædning med mindre borehuller.
Auktionen afsluttes:  29-01-2015 19:02:00