Hans J. Wegner. Reolsystem af egetræ fremstillet hos Ry Møbler (4)

Varenummer: 5708885
Hammerslagspris: DKK 6.000
Vurdering: DKK 5.000

Hans J. Wegner, 1914-2007. Reolsystem af fineret egetræ bestående af: underdel med to skabslåger i fronten, H. 71 B. 100 D. 49 cm. Reoloverdel med hylder, H. 109 B. 100 D. 34 cm. Samt to reoler med hylder, H. 180 B. 100 D. 34 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker, enkelte skjolder. (4)
Auktionen afsluttes:  13-07-2020 19:55:00