Hans J. Wegner. Skænk, teaktræ

Varenummer: 5642439
Hammerslagspris: DKK 1.700
Vurdering: DKK 2.000

Hans J. Wegner. Skænk af fineret teaktræ, front med låger bag hvilke hylder. 1960'erne. H. 71, B. 100, D. 52 cm. Fremstillet hos Ry Møbelfabrik, stemplet. Fremstår med brugsspor, nuanceforskel, ridser og mærker på top.
Auktionen afsluttes:  20-04-2020 19:51:29