Holmegaard - Gisselfeldt, Kroglas, Kirsten Pil, Leonora m.m. (125)

Varunummer: 2244431
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 1 100
SEK 1 502
Utropspris: DKK 1 500
SEK 2 048
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Holmegaard bestående af:
Gisselfeldt - 6 ølglas(slidt guld kant) H. 13 cm, 9 grønne hvidvinsglas H. 11,5 cm, 6 sherryglas H. 9,5 cm, 8 likørglas H. 7,5 cm & 8 snapsglas H. 7,5 cm.
Kroglas - formgiver Per Lütken - 4 rødvinsglas H. 12 cm & 10 portvinsglas H. 9 cm
Kirsten Pil - 8 portvinsglas H. 10,5 cm, 6 cognacglas H. 9 cm & 2 likørglas H. 9 cm
Leonora - formgiver Christer Holmgren - 12 rødvinsglas H. 17,5 cm & 9 ølglas H. 16 cm
Samt diverse Luminarc(ikke alle sign.) bla. Domino Noir - 13 champagneglas H. 22 cm, 11 ølglas H. 21 cm, 8 vinglas H. 18-19 samt 6 vinglas H. 18,5 cm. Brugsspor. (125)

Auktionen avslutas:  2011-05-20 12:55:00
Showroom:  Odense

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
810618 2011-05-20 08:55:09 DKK 1100
686038 2011-05-20 01:00:30 DKK 1050
836959 2011-05-19 20:57:44 DKK 1000
810618 2011-05-19 13:54:21 DKK 975
686038 2011-05-19 12:45:46 DKK 950
810618 2011-05-19 09:47:12 DKK 925
686038 2011-05-18 15:09:07 DKK 900
810618 2011-05-19 09:47:03 DKK 900
686038 2011-05-18 15:09:07 DKK 875
810618 2011-05-19 09:46:52 DKK 850
686038 2011-05-18 15:09:07 DKK 825
810618 2011-05-19 09:46:44 DKK 800
686038 2011-05-18 15:09:07 DKK 775
810618 2011-05-19 09:46:37 DKK 750
686038 2011-05-18 15:09:07 DKK 725
810618 2011-05-19 09:46:25 DKK 700
686038 2011-05-18 15:09:07 DKK 675
810618 2011-05-19 09:46:20 DKK 650
686038 2011-05-18 15:09:07 DKK 625
810618 2011-05-19 09:46:08 DKK 600
686038 2011-05-18 15:09:07 DKK 575
810618 2011-05-19 09:45:59 DKK 550
686038 2011-05-18 15:09:07 DKK 525
810618 2011-05-19 09:45:40 DKK 500
686038 2011-05-18 15:09:07 DKK 475
810618 2011-05-19 09:45:27 DKK 450
686038 2011-05-18 15:09:07 DKK 425
810618 2011-05-19 09:45:08 DKK 400
686038 2011-05-18 15:09:07 DKK 375
63787 2011-05-18 15:24:15 DKK 350
686038 2011-05-18 15:09:07 DKK 325
63787 2011-05-13 17:06:14 DKK 300