Holmegaard - Gisselfeldt, Kroglas, Kirsten Pil, Leonora m.m. (125)
Hammerslagspris:
Vurdering:
1.500
Holmegaard bestående af:
Gisselfeldt - 6 ølglas(slidt guld kant) H. 13 cm, 9 grønne hvidvinsglas H. 11,5 cm, 6 sherryglas H. 9,5 cm, 8 likørglas H. 7,5 cm & 8 snapsglas H. 7,5 cm.
Kroglas - formgiver Per Lütken - 4 rødvinsglas H. 12 cm & 10 portvinsglas H. 9 cm
Kirsten Pil - 8 portvinsglas H. 10,5 cm, 6 cognacglas H. 9 cm & 2 likørglas H. 9 cm
Leonora - formgiver Christer Holmgren - 12 rødvinsglas H. 17,5 cm & 9 ølglas H. 16 cm
Samt diverse Luminarc(ikke alle sign.) bla. Domino Noir - 13 champagneglas H. 22 cm, 11 ølglas H. 21 cm, 8 vinglas H. 18-19 samt 6 vinglas H. 18,5 cm. Brugsspor. (125)
20-05-2011 12:55:00
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
810618
20-05-2011
08:55:09
1100
686038
20-05-2011
01:00:30
1050
836959
19-05-2011
20:57:44
1000
810618
19-05-2011
13:54:21
975
686038
19-05-2011
12:45:46
950
810618
19-05-2011
09:47:12
925
686038
18-05-2011
15:09:07
900
810618
19-05-2011
09:47:03
900
686038
18-05-2011
15:09:07
875
810618
19-05-2011
09:46:52
850
686038
18-05-2011
15:09:07
825
810618
19-05-2011
09:46:44
800
686038
18-05-2011
15:09:07
775
810618
19-05-2011
09:46:37
686038
18-05-2011
15:09:07
725
810618
19-05-2011
09:46:25
700
686038
18-05-2011
15:09:07
675
810618
19-05-2011
09:46:20
650
686038
18-05-2011
15:09:07
625
810618
19-05-2011
09:46:08
600
686038
18-05-2011
15:09:07
575
810618
19-05-2011
09:45:59
686038
18-05-2011
15:09:07
525
810618
19-05-2011
09:45:40
500
686038
18-05-2011
15:09:07
475
810618
19-05-2011
09:45:27
450
686038
18-05-2011
15:09:07
425
810618
19-05-2011
09:45:08
400
686038
18-05-2011
15:09:07
375
63787
18-05-2011
15:24:15
350
686038
18-05-2011
15:09:07
325
63787
13-05-2011
17:06:14
300