Holmegaard / Kastrup m.m. Samling vaser m.m. (15)
Hammerslagspris:
950
Vurdering:
1.000
Holmegaard / Kastrup m.m. Samling vaser m.m., bl.a. Kastrup Otto Brauer vase af blåt glas H. 29,5 cm, Kastrup orkidevase, rødlig med blæreoptik, H. 33 cm, Kastrup-Holmegaard Michael Bang Palet, orange / rød glas flakon 'Eddike' m/ prop H. 15 cm, Holmegaard Per Lütken askebæger 14,5 cm, Orrefors stage 5,5 cm, Strombergshyttan skål Ø 14,5 cm, jardiniere af krystal (afstød) L. 33 cm, gulvvase omlavet til lampe af grøn / opal H. inkl. skærm ca. 78 cm m.m. Brugsspor bl.a. ridser i bunden m.m. (15)
17-11-2019 19:30:00
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
928399
17-11-2019
19:27:49
950
1296811
17-11-2019
19:27:21
900
399472
17-11-2019
19:24:12
850
15823
17-11-2019
19:26:01
850
399472
17-11-2019
19:24:12
800
15823
17-11-2019
19:25:56
399472
17-11-2019
19:24:12
700
15823
17-11-2019
19:25:53
650
399472
17-11-2019
19:24:12
600
15823
17-11-2019
19:25:48
399472
17-11-2019
18:48:20
500
1296811
16-11-2019
21:51:59
450
103858
12-11-2019
06:07:07
400
399472
11-11-2019
22:42:30
350
752344
11-11-2019
11:41:25
300