Husbryggeriet Jacobsen. Fire øl. (4)

Varunummer: 1186313
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 4 200
SEK 6 122
Utropspris: DKK 5 000
SEK 7 289
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Husbryggeriet Jacobsen. Fire øl. Jacobsen Vintage nr. 1, 2008:

Der bliver kun produceret 600 flasker. Sælges kun på auktion eller serveres på få udvalgte restauranter. Den er lageret på et fransk Côte do´Or egetræsfad, fra området omkring Vogeserne, i J.C Jacobsens originale kælder fra 1847. Farven er kastianebrun med Café au lait farvet skum. Aromaen er præget af svesker, vanilje, egetræ og karamel. Smagen er fyldig med en let og afrundet lang bitterhed. Forside-etiketten er et litografisk tryk fra sten af Frans Kannik. Der findes 4 forskellige motiver - alle er motiver inspireret af Sif - Thors kone. Thor var en gud, som den gamle Carl Jacobsen ofte brugte som symbol på styrke og handlekraft.

Efter den 26/1 vil den gives fri, både på udvalgte restauranter og via Jacobsen. Herunder Nettorvet. Alkohol: 10,5 %, Vol Netto: 37, 5 cl - mindst holdbar til 2018. Vejl. uds. pris pr. stk. 2008 kr. (4)

Varen er doneret af Husbryggeriet Jacobsen. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Danmarks Indsamling '08 og organisationerne SOS-Børnebyerne, Dansk Røde Kors, BØRNEfonden, Red Barnet, UNICEF, Læger uden Grænser, ADRA Danmark, Mellemfolkeligt Samvirke, CARE Danmark, IBIS, Folkekirkens Nødhjælp og Dansk Flygtningehjælp, til fordel for at mindske børnedødeligheden i Afrika. Lauritz.com donerer således gebyr, køber- og sælgersalær.

Læs mere om Danmarks Indsamling '08

JH-Transport støtter 'Danmarks Indsamlingen '08' med gratis levering i DK af alle varer fra auktionen i uge 5 og 6 i 2008. Læs mere
Varen er ikke udstillet i showroomet.

Bemærk: Lauritz.com gør opmærksom på, at der kan ske ændringer i auktionernes udløbstidspunkter, grundet den direkte TV-transmission lørdag d. 26. januar.

Auktionen avslutas:  2008-01-26 21:11:07

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
493177 2008-01-26 21:08:14 DKK 4200
405779 2008-01-26 21:09:07 DKK 4200
493177 2008-01-26 21:08:14 DKK 4100
405779 2008-01-26 21:08:58 DKK 4000
493177 2008-01-26 21:08:14 DKK 3900
493518 2008-01-26 20:59:32 DKK 3800
493177 2008-01-26 20:13:08 DKK 3700
493518 2008-01-26 20:58:58 DKK 3600
493177 2008-01-26 20:13:08 DKK 3500
493518 2008-01-26 20:57:19 DKK 3400
493177 2008-01-26 20:13:08 DKK 3300
25620 2008-01-26 20:37:33 DKK 3200
493177 2008-01-26 20:13:08 DKK 3100
25620 2008-01-26 20:37:33 DKK 3000
493177 2008-01-26 20:13:08 DKK 2900
25620 2008-01-26 20:19:10 DKK 2800
493177 2008-01-26 18:47:32 DKK 2700
284951 2008-01-26 18:09:27 DKK 2600
25620 2008-01-26 17:55:11 DKK 2500
284951 2008-01-26 18:09:02 DKK 2500
25620 2008-01-26 17:55:11 DKK 2400
284951 2008-01-26 18:08:26 DKK 2300
25620 2008-01-26 17:55:11 DKK 2200
60526 2008-01-26 13:44:31 DKK 2100
492191 2008-01-24 22:47:11 DKK 2000
60526 2008-01-26 13:44:20 DKK 1950
492191 2008-01-24 22:47:11 DKK 1900
493090 2008-01-25 21:20:26 DKK 1850
492191 2008-01-24 22:47:11 DKK 1800
493090 2008-01-25 21:20:06 DKK 1750
492191 2008-01-24 22:47:11 DKK 1700
319090 2008-01-25 21:19:46 DKK 1650
492191 2008-01-24 22:47:11 DKK 1600
319090 2008-01-25 21:19:20 DKK 1550
492191 2008-01-24 22:47:11 DKK 1500
213354 2008-01-25 14:46:45 DKK 1450
492191 2008-01-24 22:47:11 DKK 1400
213354 2008-01-25 14:46:45 DKK 1350
492191 2008-01-24 22:47:11 DKK 1300
213354 2008-01-25 14:46:45 DKK 1250
492191 2008-01-24 22:47:11 DKK 1200
489716 2008-01-24 02:00:31 DKK 1150
196818 2008-01-23 21:39:44 DKK 1100
369077 2008-01-23 19:09:46 DKK 1050
300305 2008-01-21 17:14:54 DKK 1000
450323 2008-01-21 22:59:26 DKK 975
300305 2008-01-21 17:14:54 DKK 950
450323 2008-01-21 22:59:26 DKK 925
300305 2008-01-21 17:14:54 DKK 900
450323 2008-01-21 22:59:26 DKK 875
300305 2008-01-21 17:14:54 DKK 850
450323 2008-01-21 22:59:20 DKK 825
300305 2008-01-21 17:14:54 DKK 800
369077 2008-01-21 21:16:36 DKK 775
300305 2008-01-21 17:14:54 DKK 750
369077 2008-01-21 21:16:27 DKK 725
300305 2008-01-21 17:14:54 DKK 700
369077 2008-01-21 21:15:38 DKK 675
300305 2008-01-21 17:14:54 DKK 650
369077 2008-01-21 21:15:24 DKK 625
300305 2008-01-21 17:14:54 DKK 600
269950 2008-01-21 17:51:13 DKK 575
300305 2008-01-21 17:14:54 DKK 550
269950 2008-01-21 17:51:13 DKK 525
300305 2008-01-21 17:14:54 DKK 500
234275 2008-01-21 15:26:29 DKK 475
300305 2008-01-21 17:14:54 DKK 475
234275 2008-01-21 15:26:29 DKK 450
278134 2008-01-21 16:22:43 DKK 425
234275 2008-01-21 15:26:29 DKK 400
337455 2008-01-21 15:53:49 DKK 375
234275 2008-01-21 15:26:29 DKK 350
115305 2008-01-21 15:35:19 DKK 325
234275 2008-01-21 15:26:29 DKK 300