J. Nielsen mv. Herrelommeure af sølv og metal (2)

Varunummer: 2683281
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 375
SEK 513
Utropspris: DKK 2 500
SEK 3 419
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

J. Nielsen, Roslev. Herrelommeur af sølv. Lødighed 800. Monteret med hvid skive og arabertal samt forgyldte visere prydet med ornamentik. Nederst monteret med separat sekundviser. Stemplet indvendig i kapsel: 380126 samt 800. Fremstår med patina og delvis forgyldt. Urkæde medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Herrelommeur med urkasse af metal. Monteret med hvid urskive og arabertal samt forgyldte visere prydet med ornamentik. Nederst monteret med separat sekundviser. Ej stemplet. Fremstår med hårrevner i urskive, mat glas, ridser og mærker. Urkæde medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Auktionen avslutas:  2012-08-09 10:40:00
Showroom:  Vejle

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
404479 2012-08-09 10:36:02 DKK 375
399607 2012-08-08 12:58:49 DKK 350
473877 2012-08-07 18:00:52 DKK 325
622788 2012-08-05 19:51:34 DKK 300