Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auctions
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
J. Nielsen mv. Herrelommeure af sølv og metal (2)
:
2683281
Hammerslagspris
:
375
Vurdering
:
2.500
J. Nielsen, Roslev. Herrelommeur af sølv. Lødighed 800. Monteret med hvid skive og arabertal samt forgyldte visere prydet med ornamentik. Nederst monteret med separat sekundviser. Stemplet indvendig i kapsel: 380126 samt 800. Fremstår med patina og delvis forgyldt. Urkæde medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Herrelommeur med urkasse af metal. Monteret med hvid urskive og arabertal samt forgyldte visere prydet med ornamentik. Nederst monteret med separat sekundviser. Ej stemplet. Fremstår med hårrevner i urskive, mat glas, ridser og mærker. Urkæde medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
09-08-2012 10:40:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
404479
09-08-2012
10:36:02
375
399607
08-08-2012
12:58:49
350
473877
07-08-2012
18:00:52
325
622788
05-08-2012
19:51:34
300
Til toppen