Jacob Bang for Holmegaard. Glasbesætning, 'Gisselfeldt', med guldkant (112)

Varenummer: 5231837
Hammerslagspris: DKK 1.300
Vurdering: DKK 1.200

Jacob Bang for Holmegaard. 'Gisselfeldt', en samling glas bestående af: 23 rødvinsglas, 10 ølglas, 14 vandglas, 14 grønne hvidvinsglas, 8 hedvinsglas, 19 portvinsglas, 20 snapseglas, 4 likørskåle. Fremstår med brugsspor, flere glas med slitage på guldkant. (112)
Auktionen afsluttes:  04-02-2019 19:59:00