Jo Hammerborg, par cylinderformede pendler, model Zenith (2)

Varenummer: 3684654
Hammerslagspris: DKK 1.050
Vurdering: DKK 2.000

Jo Hammerborg, par cylinderformede pendler af delvist sortlakeret aluminium. Fremstillet hos Fog & Mørup, model Zenith. H. 40 cm. fremstår med lettere slitage og enkelte ridser. (2)
Auktionen afsluttes:  22-01-2015 18:38:00