Johan Rohde. 'Heden på Fanø'.

Varenummer: 5566028
Hammerslagspris: DKK 850
Vurdering: DKK 1.500

Johan Rohde (1856-1935). 'Heden på Fanø', olie på malerpap, betegnet og singeret på etikette på bagsiden, 57 x 70 cm, (73,5x86,5).
Proveniens: Vestjysk kunstsamler. Stor samling egnskunst, overvejende af lokale kunstnere.
Auktionen afsluttes:  31-01-2020 14:58:00