Kai Kristiansen. FM Væghængt reolsystem, palisander

Varenummer: 5149998
Hammerslagspris: DKK 700
Vurdering: DKK 3.000

Kai Kristiansen. FM Væghængt reolsystem af fineret palisander, best. af tre hylder, fire dybe hylder, to lyskasserog tre vanger. 1960'erne. Fremstillet hos Feldballes Møbelfabrik. H. 200 B. 85 pr. hylde D. 18-44 cm. Fremstår med lettere brugsspor, mindre ridser, en hylde med lille reparation på hjørne.
Auktionen afsluttes:  06-11-2018 21:03:00