Kai Kristiansen. FM Væghængt reolsystem, teaktræ

Varenummer: 5623344
Hammerslagspris: DKK 2.600
Vurdering: DKK 3.000

Kai Kristiansen. FM Væghængt reolsystem af fineret og massivt teaktræ, best. af seks hylder, lille skriveplade med to skuffer og vitrineskab med skydelåger af glas, tre vanger af lakeret metal samt to skænke med skydelåger, bag hvilke hylder og udtræksbakker, runde tilspidsede ben 1960'erne. Fremstillet hos Feldballes Møbelfabrik. H. 50-150. B. 85 D. 18-24-32 cm. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  28-03-2020 20:53:34