Kai kristiansen. Seks stole, model 42. medfølgende bord Ø 120/270 cm. (9)

Varunummer: 5127549
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 6 000
SEK 8 472
Utropspris: DKK 9 000
SEK 12 709
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Kai Kristiansen. Seks armstole af mørkbejdset træ. Model 42. Formgivet 1956-1957. Sædeh. 45-46 cm. Aldersrelaterede brugsspor, nogle stole med manglende skrueprop på armlæn. Medfølgende bord af dansk møbelproducent i bejdset egetræ med tre tillægsplader. Brugsspor, enkelte små finérafslag.

Auktionen avslutas:  2018-11-22 16:42:47

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
1783608 2018-11-22 16:40:47 DKK 6000
900280 2018-11-21 23:02:24 DKK 5800
1510746 2018-11-21 22:13:34 DKK 5600
1510746 2018-11-21 22:13:28 DKK 5400
1510746 2018-11-21 22:13:21 DKK 5200
1510746 2018-11-21 22:13:15 DKK 5000
1510746 2018-11-21 22:13:08 DKK 4800
1783608 2018-11-18 18:18:09 DKK 4600
1783608 2018-11-18 18:17:59 DKK 4400