Kashmar, Persien, signeret, ca. 244 x 192 cm Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 4597534

Varenummer: 4548463
Hammerslagspris: EUR 375
DKK 2.794
Vurdering: EUR 1.500
DKK 11.175

Kashmar, Persien, signeret 4 steder, ca. 244 x 192 cm.
Tæppet fremstår i aldersrelateret stand med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  26-02-2017 16:23:44