Kifwebe mask Songye

Varunummer: 1897259
Auktionen är avslutad
Klubbslag: SEK 1 550
Utropspris: SEK 6 000
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Kifwebemask, skuren i trä. Afrika, Kongo, Songye, 1900-talets mitt. Höjd 21 cm.

Proveniens: C G Müller samling.

Auktionen avslutas:  2010-06-04 19:00:13
Showroom:

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
303799 2010-06-04 18:58:13 SEK 1550
52606 2010-06-02 19:43:18 SEK 1500
303799 2010-06-04 18:58:03 SEK 1450
52606 2010-06-02 19:43:18 SEK 1400
303799 2010-06-04 18:58:03 SEK 1350
52606 2010-06-02 19:43:18 SEK 1300
303799 2010-06-04 18:57:54 SEK 1250
52606 2010-06-02 19:43:18 SEK 1200
303799 2010-06-04 18:57:54 SEK 1150
52606 2010-06-02 19:43:18 SEK 1100
303799 2010-06-04 18:57:54 SEK 1050
52606 2010-06-02 19:43:18 SEK 1000
666751 2010-06-04 18:01:34 SEK 975
52606 2010-06-02 19:43:18 SEK 950
666751 2010-06-04 18:01:34 SEK 925
52606 2010-06-02 19:43:18 SEK 900
666751 2010-06-04 18:01:24 SEK 875
52606 2010-06-02 19:43:18 SEK 850
666751 2010-06-04 18:01:24 SEK 825
52606 2010-06-02 19:43:18 SEK 800
666751 2010-06-04 18:01:08 SEK 775
52606 2010-06-02 19:43:18 SEK 750
666751 2010-06-04 18:01:08 SEK 725
52606 2010-06-02 19:43:18 SEK 700
666751 2010-06-04 18:01:08 SEK 675
52606 2010-06-02 19:43:18 SEK 650
539951 2010-06-01 20:03:17 SEK 625
415541 2010-05-27 17:11:05 SEK 600
539951 2010-06-01 20:03:17 SEK 600
415541 2010-05-27 17:11:05 SEK 575
623021 2010-05-28 12:03:56 SEK 550
415541 2010-05-27 17:11:05 SEK 525
620269 2010-05-25 16:18:02 SEK 500