Kifwebe mask Songye

Varenummer: 1897259
Hammerslagspris: SEK 1.550
DKK 989
Vurdering: SEK 6.000
DKK 3.827

Kifwebemask, skuren i trä. Afrika, Kongo, Songye, 1900-talets mitt. Höjd 21 cm.

Proveniens: C G Müller samling.
Auktionen afsluttes:  04-06-2010 19:00:13