Klaffbord, 1800-tal, nyrenässans

Varunummer: 2238890
Auktionen är avslutad
Klubbslag: SEK 2 300
Utropspris: SEK 1 500
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Klaffbord, fyra rundade klaffar, faner samt svartbemålat trä, intarsia med dekor av bladslingor, beslag i mässing, benkryss med ornament, svarvade ben med kannelyrer, bredd 52,5x52,5, bredd utfälld 95x95, höjd 69,5 cm, nyrenässans, 1800-talets andra hälft,
en klaffs metallstöd saknar en skruv, skiva med minimal fuktresning,

JH Transport erbjuder transport av denna vara till en kostnad av DKK 300 + dansk moms till JH's lager i Odense eller Ishöj, Danmark.

Auktionen avslutas:  2011-05-16 18:20:00
Showroom:

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
771189 2011-05-16 15:36:53 SEK 2300
858911 2011-05-16 17:19:35 SEK 2200
771189 2011-05-16 15:36:53 SEK 2100
630252 2011-05-16 14:44:18 SEK 2000
771189 2011-05-16 15:36:46 SEK 1950
630252 2011-05-16 14:44:18 SEK 1900
771189 2011-05-16 13:47:22 SEK 1850
630252 2011-05-16 14:44:18 SEK 1850
771189 2011-05-16 13:47:22 SEK 1800
630252 2011-05-16 14:44:18 SEK 1750
771189 2011-05-16 13:47:22 SEK 1700
630252 2011-05-16 14:44:18 SEK 1650
771189 2011-05-16 13:47:22 SEK 1600
858911 2011-05-14 23:20:32 SEK 1550
771189 2011-05-16 13:47:22 SEK 1500
858911 2011-05-14 23:20:32 SEK 1450
771189 2011-05-16 13:47:12 SEK 1400
858911 2011-05-14 23:20:32 SEK 1350
414884 2011-05-13 19:23:04 SEK 1300
858911 2011-05-14 23:20:32 SEK 1300
414884 2011-05-13 19:23:04 SEK 1250
858911 2011-05-14 23:20:09 SEK 1200
414884 2011-05-13 19:23:04 SEK 1150
858911 2011-05-14 23:19:41 SEK 1100
414884 2011-05-13 19:23:04 SEK 1050
858911 2011-05-14 23:18:45 SEK 1000
414884 2011-05-13 19:23:04 SEK 975
858911 2011-05-14 23:18:45 SEK 950
414884 2011-05-13 19:23:04 SEK 925
864544 2011-05-10 00:46:27 SEK 900
414884 2011-05-13 19:22:57 SEK 875
864544 2011-05-10 00:46:27 SEK 850
414884 2011-05-13 19:22:57 SEK 825
864544 2011-05-10 00:46:27 SEK 800
414884 2011-05-13 19:22:57 SEK 775
864544 2011-05-10 00:46:27 SEK 750
414884 2011-05-13 19:22:57 SEK 725
864544 2011-05-10 00:46:27 SEK 700
651619 2011-05-13 18:08:29 SEK 675
864544 2011-05-10 00:46:27 SEK 650
571234 2011-05-09 21:18:29 SEK 625
636855 2011-05-09 19:51:52 SEK 600
76737 2011-05-09 19:09:54 SEK 575
57705 2011-05-09 18:31:48 SEK 550
299054 2011-05-09 12:21:32 SEK 525
212988 2011-05-09 12:21:29 SEK 500