|
Klaffbord, 1800-tal, nyrenässans
|
Hammerslagspris:
|
SEK
|
2.300
|
DKK
|
1.467
|
Vurdering:
|
SEK
|
1.500
|
DKK
|
< 1.000
|
Den angivne pris tillægges købergebyr og salær.
|
|
Beskrivelse
Klaffbord, fyra rundade klaffar, faner samt svartbemålat trä, intarsia med dekor av bladslingor, beslag i mässing, benkryss med ornament, svarvade ben med kannelyrer, bredd 52,5x52,5, bredd utfälld 95x95, höjd 69,5 cm, nyrenässans, 1800-talets andra hälft,
en klaffs metallstöd saknar en skruv, skiva med minimal fuktresning,
JH Transport erbjuder transport av denna vara till en kostnad av DKK 300 + dansk moms till JH's lager i Odense eller Ishöj, Danmark.
Auktionen afsluttes:
|
16-05-2011 18:20:00
|
|
Budhistorik
Vis
bud
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
771189
|
16-05-2011
|
15:36:53
|
SEK
|
2300
|
858911
|
16-05-2011
|
17:19:35
|
SEK
|
2200
|
771189
|
16-05-2011
|
15:36:53
|
SEK
|
2100
|
630252
|
16-05-2011
|
14:44:18
|
SEK
|
2000
|
771189
|
16-05-2011
|
15:36:46
|
SEK
|
1950
|
630252
|
16-05-2011
|
14:44:18
|
SEK
|
1900
|
771189
|
16-05-2011
|
13:47:22
|
SEK
|
1850
|
630252
|
16-05-2011
|
14:44:18
|
SEK
|
1850
|
771189
|
16-05-2011
|
13:47:22
|
SEK
|
1800
|
630252
|
16-05-2011
|
14:44:18
|
SEK
|
1750
|
771189
|
16-05-2011
|
13:47:22
|
SEK
|
1700
|
630252
|
16-05-2011
|
14:44:18
|
SEK
|
1650
|
771189
|
16-05-2011
|
13:47:22
|
SEK
|
1600
|
858911
|
14-05-2011
|
23:20:32
|
SEK
|
1550
|
771189
|
16-05-2011
|
13:47:22
|
SEK
|
1500
|
858911
|
14-05-2011
|
23:20:32
|
SEK
|
1450
|
771189
|
16-05-2011
|
13:47:12
|
SEK
|
1400
|
858911
|
14-05-2011
|
23:20:32
|
SEK
|
1350
|
414884
|
13-05-2011
|
19:23:04
|
SEK
|
1300
|
858911
|
14-05-2011
|
23:20:32
|
SEK
|
1300
|
414884
|
13-05-2011
|
19:23:04
|
SEK
|
1250
|
858911
|
14-05-2011
|
23:20:09
|
SEK
|
1200
|
414884
|
13-05-2011
|
19:23:04
|
SEK
|
1150
|
858911
|
14-05-2011
|
23:19:41
|
SEK
|
1100
|
414884
|
13-05-2011
|
19:23:04
|
SEK
|
1050
|
858911
|
14-05-2011
|
23:18:45
|
SEK
|
1000
|
414884
|
13-05-2011
|
19:23:04
|
SEK
|
975
|
858911
|
14-05-2011
|
23:18:45
|
SEK
|
950
|
414884
|
13-05-2011
|
19:23:04
|
SEK
|
925
|
864544
|
10-05-2011
|
00:46:27
|
SEK
|
900
|
414884
|
13-05-2011
|
19:22:57
|
SEK
|
875
|
864544
|
10-05-2011
|
00:46:27
|
SEK
|
850
|
414884
|
13-05-2011
|
19:22:57
|
SEK
|
825
|
864544
|
10-05-2011
|
00:46:27
|
SEK
|
800
|
414884
|
13-05-2011
|
19:22:57
|
SEK
|
775
|
864544
|
10-05-2011
|
00:46:27
|
SEK
|
750
|
414884
|
13-05-2011
|
19:22:57
|
SEK
|
725
|
864544
|
10-05-2011
|
00:46:27
|
SEK
|
700
|
651619
|
13-05-2011
|
18:08:29
|
SEK
|
675
|
864544
|
10-05-2011
|
00:46:27
|
SEK
|
650
|
571234
|
09-05-2011
|
21:18:29
|
SEK
|
625
|
636855
|
09-05-2011
|
19:51:52
|
SEK
|
600
|
76737
|
09-05-2011
|
19:09:54
|
SEK
|
575
|
57705
|
09-05-2011
|
18:31:48
|
SEK
|
550
|
299054
|
09-05-2011
|
12:21:32
|
SEK
|
525
|
212988
|
09-05-2011
|
12:21:29
|
SEK
|
500
|
|
|