Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Hobby og samleobjekter
Orientalsk
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Korea / Kina / Asien. Meiping vase, 3 bægre og 2 vaser (6)
:
5330040
Hammerslagspris
:
400
Vurdering
:
Meiping vase, 3 bægre/kopper og vase i celadonglaseret (hårdtbrændt) keramik. Mindste vase signeret/betegnet i bund. Motiver med palmetborter, traner og skybånd. Fra Korea. Samt gourd-formet vase af celadon-glaseret porcelæn, 20 årh. Højst antageligt kinesisk. Let/lav reliefdekoreret med træ/grene. H. 23 cm. Korea-effekter: H. 32, 17 og bægre 3,5 cm., Ø5,5 cm. Meiping: Ø 18 cm. (6) Denne vare er en del af et større bo med hovedsageligt orientalske effekter efter en tidligere konsul bosat i Singapore igennem en årrække (6)
14-05-2019 20:31:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
258559
09-05-2019
19:10:59
400
948276
14-05-2019
20:20:47
350
258559
09-05-2019
19:10:59
300
Til toppen