KPM, Aluminia m.m. Samling keramik m.m. bl.a. urtepotteskjulere, vaser m.m. (16)
Hammerslagspris:
350
Vurdering:
< 1.000
KPM, Aluminia m.m. Samling keramik m.m. bl.a. urtepotteskjulere, vaser m.m., bestående af engelske 'Staffordshire stil' hunde, ej stemplet , H. 23 cm, Royal Corona Ware 'Rosetta' no. 5342 vaser - m/ hårrevne & rep. - H. 24 cm, Aluminia bådformet skål m/ hårrevne nr. 650 / 475 1. sort. H. 7 cm L. 21 cm, KPM krus mrk. 'Buin Geburtstage' m/ låg (brændingsfejl) H. 13 cm, apotekerkrukke m/ låg mrk. 'Gummi Guttæ' & France H. 19 cm, H. Bequet Quaregnon brun prydvase m/ låg H. 32 cm, to dele lustre keramik m/ chip / afstød & rep. H. 6,5-12 cm, to urtepotteskjulere glaseret i rosa & guld m.m. m/ hårrevner & chip / afstød H. 16,5 cm, 4 stk. lågkrus glas / saltglaseret med porcelæns plaketter m.m. H. 19-23 cm afstød / chip. Brugsspor. (16)
22-03-2020 19:38:06
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
1316544
22-03-2020
19:36:06
350
211225
22-03-2020
16:33:04
300