L. Lange Svendborg brændeovn, Model 6704

Varunummer: 3750750
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 1 450
SEK 1 983
Utropspris: DKK 2 000
SEK 2 736
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Kakkelovn af støbejern, rigt prydet med støbninger. Stemplet L. Lange Svendborg, model 6704. H. 120 cm. Front med tre låger. Fremstår nyligt restaureret. Stammer fra Søndergades Apotek i Horsens (tidligere Helms apotek).

Auktionen avslutas:  2015-03-11 20:34:48
Showroom:

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
901108 2015-03-11 20:32:48 DKK 1450
1243250 2015-03-11 20:32:39 DKK 1400
901108 2015-03-11 20:30:54 DKK 1350
1243250 2015-03-11 20:30:44 DKK 1300
901108 2015-03-11 20:27:10 DKK 1250
1243250 2015-03-11 19:55:00 DKK 1200
1313734 2015-03-11 19:35:52 DKK 1150
1243250 2015-03-11 19:54:54 DKK 1150
1313734 2015-03-11 19:35:52 DKK 1100
5940 2015-03-11 10:06:39 DKK 1050
1313734 2015-03-11 19:35:52 DKK 1000
5940 2015-03-11 10:06:39 DKK 975
1313734 2015-03-11 19:35:52 DKK 950
5940 2015-03-11 10:06:39 DKK 925
1313734 2015-03-11 19:35:52 DKK 900
5940 2015-03-11 10:06:39 DKK 875
1313734 2015-03-11 19:35:52 DKK 850
5940 2015-03-11 10:06:39 DKK 825
1390814 2015-03-11 09:38:01 DKK 800
5940 2015-03-11 09:31:32 DKK 775
1390814 2015-03-09 21:50:00 DKK 750
901108 2015-03-09 12:45:52 DKK 725
5940 2015-03-07 23:38:06 DKK 700
901108 2015-03-09 12:45:47 DKK 675
5940 2015-03-07 23:38:06 DKK 650
901108 2015-03-09 12:45:42 DKK 625
5940 2015-03-07 23:38:06 DKK 600
901108 2015-03-09 12:45:36 DKK 575
5940 2015-03-07 23:38:06 DKK 550
901108 2015-03-09 12:45:30 DKK 525
5940 2015-03-07 23:38:06 DKK 500
901108 2015-03-09 12:45:21 DKK 475
5940 2015-03-07 23:38:06 DKK 450
459096 2015-03-08 07:26:33 DKK 425
5940 2015-03-07 23:38:06 DKK 400
1390907 2015-03-08 06:46:16 DKK 375
5940 2015-03-07 23:38:06 DKK 350
1243250 2015-03-06 16:30:42 DKK 325
592385 2015-03-05 07:45:15 DKK 300