Lænestol af bejdset træ, dansk møbelproducent 1940'erne

Varunummer: 3675481
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 400
SEK 547
Utropspris: DKK 1 000
SEK 1 368
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Lænestol med ben og armlæn af bejdset bøgetræ, knapsyet betræk af uopskåren mekka, H. 85, B. 62 sædehøjde 40 cm. Dansk møbelproducent, 1940'erne. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor; betræk med slitage, to mgl. knapper.

Auktionen avslutas:  2015-01-12 19:42:00
Showroom:  Roskilde

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
1297513 2015-01-12 19:30:58 DKK 400
1215067 2015-01-12 18:15:29 DKK 375
1297513 2015-01-12 19:30:58 DKK 375
1215067 2015-01-12 18:12:48 DKK 350
1283548 2015-01-10 22:56:38 DKK 325
1215067 2015-01-12 18:12:48 DKK 325
1283548 2015-01-07 22:35:52 DKK 300