Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Maleri og skulpturer
Grafik og fotografi
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Laus Lauesen. Vintage plakat for Vikinge-festspillet 'Rolf Krake', Frederikssund, antagelig 1954
:
5694357
Hammerslagspris
:
400
Vurdering
:
< 1.000
Laus Lauesen (1914-1966). Vintage dansk teaterplakat for 'Rolf Krake Vikinge-Festspil', Frederikssund, motiv med cyklende viking og vikingeskib, litografisk trykt, antagelig 1954, hos Dyva & Jeppesens Bogtrykkeri A/S, København. Sign. i trykket. 99 x 61,5 cm. Fremstår med håndteringsmærker, kantskader, rifter samt tape.
Denne plakat er en del af en samling turistplakater mm. som kommer på auktion hos Lauritz.com Helsingør henover sommeren.
30-06-2020 19:40:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
496578
30-06-2020
19:29:07
400
498218
28-06-2020
21:50:08
350
496578
30-06-2020
19:28:26
350
498218
27-06-2020
21:43:03
300
Til toppen