Lech Rzewuski ''Graveures Originales''

Varenummer: 5175000
Auktionen afsluttes
01-12-2018 20:28:00
Vurdering
SEK 2.500

LECH RZEWUSKI (Sverige/Polen, 1941-2004), "Graveures Originales", 5 st, bestående av: ''Mästaren i sin ateljé'', daterad 1981, nr 20/300, etsning; ''Fredsdovens död'', daterad 1980, nr 20/150, handtryck; ''Tjejen i röd halsband'', daterad 1981, nr 20/200, etsning, koppar; ''Damen med spegeln'', nr 20/150, etsning, koppar och handkolorerad; ''Segerns bröd'', nr 20/300, kopparstick; signerade, pärmen nr 20, med inskription, pärmensmått ca 47x36 cm