Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auctions
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Lyktor från SJ i Vadsbro, 2 st tidigt 1900-tal (2)
:
2642706
Hammerslagspris
:
SEK
350
223
Vurdering
:
SEK
1.500
< 1.000
Lyktor i koppar med olikfärgat glas. Senare monterade med el-belysning samt strömbrytare. Framstår med åldersrelaterat bruksslitage. 1900-talets första del. Mått: D: 23 cm, H: 38 cm.Fungerar vid test men Lauritz.com garanterar inte funktionen. Proveniens: Enligt inlämnaren har dessa använts av SJ.
Transportbyrån erbjuder transport av denna vara till närmaste Lauritz.com auktionshus i Sverige. För pris på transport för denna vara, klicka på ’Se transportmöjligheter’ längre ner på sidan.
JH Transport erbjuder transport av denna vara till en kostnad av DKK 375 till JH's lager i Odense eller Ishöj, Danmark.
20-06-2012 18:04:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
295024
20-06-2012
17:25:28
SEK
350
189076
15-06-2012
19:12:15
SEK
325
5858
13-06-2012
18:35:31
SEK
300
Til toppen