Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa

Lyktor från SJ i Vadsbro, 2 st tidigt 1900-tal (2)

Varunummer: 2642706
Auktionen är avslutad
Klubbslag: SEK 350
Utropspris: SEK 1 500
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och  20% i provision.
Lyktor i koppar med olikfärgat glas. Senare monterade med el-belysning samt strömbrytare. Framstår med åldersrelaterat bruksslitage. 1900-talets första del. Mått: D: 23 cm, H: 38 cm.Fungerar vid test men Lauritz.com garanterar inte funktionen. Proveniens: Enligt inlämnaren har dessa använts av SJ.

Transportbyrån erbjuder transport av denna vara till närmaste Lauritz.com auktionshus i Sverige. För pris på transport för denna vara, klicka på ’Se transportmöjligheter’ längre ner på sidan.

JH Transport erbjuder transport av denna vara till en kostnad av DKK 375 till JH's lager i Odense eller Ishöj, Danmark.

Auktionen avslutas:  2012-06-20 18:04:00
Showroom:  SE, Stockholm, Slakthusgatan

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara

295024 2012-06-20 17:25:28 SEK 350
189076 2012-06-15 19:12:15 SEK 325
5858 2012-06-13 18:35:31 SEK 300