Lysekrone af forgyldt bronze med seks svungne lysarme.

Varenummer: 5397083
Hammerslagspris: DKK 800
Vurdering: DKK 1.000

Lysekrone af forgyldt bronze med seks svungne lysarme, rigt støbt med blomster og bladværk. Louis XVI stil. 1800- tallets slutning. H. 64 cm. Ø. 60 cm. Tidl. monteret med el. Fremstår med let brugsslitage.
Auktionen afsluttes:  03-08-2019 13:55:00