Lysekrone af forgyldt bronze med seks svungne lysarme.

Varunummer: 5397083
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 800
SEK 1 136
Utropspris: DKK 1 000
SEK 1 420
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Lysekrone af forgyldt bronze med seks svungne lysarme, rigt støbt med blomster og bladværk. Louis XVI stil. 1800- tallets slutning. H. 64 cm. Ø. 60 cm. Tidl. monteret med el. Fremstår med let brugsslitage.

Auktionen avslutas:  2019-08-03 13:55:00
Showroom:   Aarhus, DK

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
1392443 2019-08-03 13:52:00 DKK 800
860060 2019-08-03 10:46:01 DKK 750
1392443 2019-08-03 13:52:00 DKK 700
860060 2019-08-03 10:46:01 DKK 650
1392443 2019-08-03 13:52:00 DKK 600
860060 2019-08-03 10:46:01 DKK 550
1392443 2019-08-03 13:52:00 DKK 500
860060 2019-08-03 10:46:01 DKK 450
311912 2019-07-31 21:13:26 DKK 400
33272 2019-07-29 23:48:58 DKK 350
311912 2019-07-29 18:57:52 DKK 300