Mogens Koch for Rud Rasmussen/Interna. Par foldeborde / bakkeborde af mahogni (2)

Varenummer: 5581431
Hammerslagspris: DKK 3.000
Vurdering: DKK 5.000

Mogens Koch. Et par foldebord / bakkeborde med stel og plade af mahogni. Med strop af kernelæder. Fremstillet hos Rud Rasmussen, et bord med plakette herfra. H. 48 cm. L. 72 cm. B. 52 cm. Fremstår med brugsspor, begge med defekt not, en med flækket glideskinne, ridser og skjolder på bordflade (2)
Auktionen afsluttes:  10-02-2020 19:36:55