Varenummer: 5085781
Vurdering: DKK 6.000

Herrearmbåndsur fra Movado, i rektangulær urkasse af 18 kt. guld, sort skive, mineralglas, monteret med original rem med forgyldt spænde, quartz urværk. Mål: 24,6 x 34 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.
Auktionen afsluttes:  23-10-2018 20:23:00