N.E. From m.fl. En samling smykker i sterlingsølv og sølv (14)

Varunummer: 5707529
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 800
SEK 1 136
Utropspris: DKK 1 000
SEK 1 420
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

En samling smykker i sterlingsølv og sølv bestående af 1 collier med integreret vedhæng i form af panterhoveder, 3 vedhæng hvoraf et med klar sten fra N.E. From, et emblem og et korsformet vedhæng med filigran, sidstnævnte i forsølvet kæde, 2 kæder, 1 ankerarmlænke, L. 21 cm, 4 ringe bl.a. med hæmatit og perlemor, str. 51, 53, 54 og 55, 1 moderne N-E. From-broche med forgyldt detalje, et par manchetknapper med onyx. Samlet vægt ekskl. den forsølvede kæde ca. 160 g. Brugsspor, det ene panterhoved mangler en lille sten (næppe synligt). (14)

Auktionen avslutas:  2020-07-28 20:01:25
Showroom:   Vejle, DK

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
1403522 2020-07-28 19:57:27 DKK 800
1403522 2020-07-28 19:57:27 DKK 750
1403522 2020-07-28 19:57:27 DKK 700
1403522 2020-07-28 19:57:27 DKK 650
1397998 2020-07-28 19:57:18 DKK 600
1403522 2020-07-28 19:55:53 DKK 550
1403522 2020-07-28 19:55:53 DKK 500
894512 2020-07-27 23:58:26 DKK 450
1804429 2020-07-22 21:37:18 DKK 400
1032530 2020-07-22 21:02:03 DKK 350
1676179 2020-07-21 21:13:08 DKK 300