Niels Frederik Schiøttz-Jensen, tilskrevet. Hvidhåret herre med dejtrug Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 4964076

Varenummer: 4946731
Hammerslagspris: DKK 500
Vurdering: DKK < 1.000

Niels Frederik Schiøttz-Jensen (1855-1941), tilskrevet. Hvidhåret herre med dejtrug, olie på lærred, usign. Betegnet på blændrammen 'Slagteren fra Nikolaj', 16 x 25,5 (24,4 x 34) cm.
Auktionen afsluttes:  21-03-2018 20:54:00