På grund af copyright afgift på varen
kan billederne ikke vises.
Nils Thorsson, Jais Nielsen, Gunnar nylund mfl. samling vaser (6)
Hammerslagspris:
2.200
Vurdering:
Samling vaser; Nils Thorsson for Aluminia "Marselis" vase af fajance nr. 2634, modelleret i relief og dekoreret med grøn glasur, sign. med monogram, H. 17 cm. (1 sort), Jais Nielsen for Royal Copenhagen, vase nr. 3543 dekoreret med celadon glasur sign. Jais i bunden samt royal Copenhagen, (1 sort. fremstår med glasur revne fra bund til halsen langts en hjørne), H. 22,5 cm., Lygnby porcelæn, vase med rillet korpus H. 20, Ø 11 cm. ( 1 sort. fremstår med afslag på en rille), Gunnar nylund for Nymølle, vase dekoreret med brun glasur, stemplet nymølle og G Nylund, H. 18 Ø 14 cm. (1 sort.), Michael Andersen bornholm, lille vase/kande nr. 5994, dekoreret med blade i relief og grøn glasur H. 12,5 cm.samt vase med to hanke dekoreret med grøn og brun glasur H. 19,5 cm., (fremstår med flere glasurafslag på hanke og halsen, H. 19,5 cm. (6)
24-03-2019 19:22:00
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
280217
24-03-2019
15:09:08
2200
1401360
24-03-2019
15:22:18
2000
280217
24-03-2019
15:09:08
1900
1401360
24-03-2019
15:22:15
1800
280217
24-03-2019
15:09:08
1700
1401360
24-03-2019
15:22:12
1600
280217
24-03-2019
14:55:43
1500
1401360
24-03-2019
13:25:11
1400
300339
24-03-2019
11:17:59
1300
3971
21-03-2019
12:41:35
1200
1680
21-03-2019
12:41:24
1100
1838191
20-03-2019
17:56:53
1000
1680
21-03-2019
12:41:19
950
1838191
20-03-2019
17:56:53
900
1502980
21-03-2019
01:35:30
850
1838191
20-03-2019
17:56:53
800
1753991
20-03-2019
18:14:23
1838191
20-03-2019
17:56:53
700
1753991
20-03-2019
18:14:20
650
1838191
20-03-2019
17:56:53
600
1753991
20-03-2019
18:14:18
1838191
20-03-2019
17:56:53
500
907384
19-03-2019
23:36:42
450
534680
19-03-2019
19:34:24
400
1833015
19-03-2019
18:57:21
350
67132
19-03-2019
18:36:34
300