Omega seamaster vintage herreur

Varenummer: 5555783
Hammerslagspris: DKK 1.800
Vurdering: DKK 3.000

Vintage herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster, i urkasse af guldbelagt stål, sølvfarvet skive med stregindeks, centreret sekundviser, optrækskrone med logo, original plexiglas, monteret med uoriginal lænke, mekanisk automatisk urværk. Ø. 34,3 mm. Fremstår med brugsspor, ridser på plexiglas. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.
Auktionen afsluttes:  20-01-2020 19:56:31