Omega. Vintage herreur i stål fra ombygget lommeur. Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5205807

Varenummer: 5134784
Hammerslagspris: DKK 4.400
Vurdering: DKK 6.600

Vintage herrearmbåndsur fra ombygget lommeur, i original urkasse af stål, sort skive med arabertal, separat sekundviser, eftermonterede horn, uoriginalt plexiglas, signeret urværk, monteret med ny rem med stålspænde, manuelt optræk. Ø. 46 mm eksklusiv krone. Fremstår med brugsspor, renoveret/nyopmalet skive, nye viser. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.
Auktionen afsluttes:  03-12-2018 20:06:00