Parti keramik, bl.a. Gunnar Nylund, 10 delar

Varunummer: 2798015
Auktionen är avslutad
Klubbslag: SEK 975
Utropspris: SEK 1 200
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Parti keramik bestående av: Gunnar Nylund, Rörstrand, 2 st skålar i glaserat stengods, diameter 12 cm resp. 10 cm, signerade R Sweden GN, den mindre skålen med obetydligt nagg. Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, miniatyrvas, glaserat stengods, höjd 7 cm, signerad chs R. Elsie Söderberg, Jie, karaff i stengods, höjd 30 cm, signerad samt etikettmärkt. Gunnar Nylund, vas Eterna i stengods, höjd 22 cm, stämplad GN R Eterna. Birger Årström, vas i stengods, höjd 21 cm, nagg vid foten. Vas Gabriel Sving Line, rödglaserad, höjd 17 cm. Gefle, fat med hänklar, Gefle, bredd 25 cm. Miniatyrvaser, 2 st, i stengods, höjd 5 cm resp. 6 cm. (10)

Auktionen avslutas:  2012-11-28 20:24:07
Showroom:

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
617387 2012-11-28 20:22:07 SEK 975
651129 2012-11-28 12:05:39 SEK 950
617387 2012-11-28 20:22:07 SEK 925
651129 2012-11-28 12:05:39 SEK 900
617387 2012-11-28 20:21:38 SEK 875
651129 2012-11-28 12:05:39 SEK 850
617387 2012-11-28 20:21:38 SEK 825
651129 2012-11-28 12:05:39 SEK 800
802987 2012-11-28 19:38:35 SEK 775
651129 2012-11-28 12:05:39 SEK 750
802987 2012-11-28 19:38:31 SEK 725
651129 2012-11-28 12:05:39 SEK 700
802987 2012-11-28 19:38:31 SEK 675
651129 2012-11-28 12:05:39 SEK 650
531086 2012-11-27 17:53:41 SEK 625
651129 2012-11-28 12:05:39 SEK 600
531086 2012-11-27 17:53:41 SEK 575
651129 2012-11-28 12:05:39 SEK 550
531086 2012-11-27 17:53:41 SEK 525
441337 2012-11-21 22:02:40 SEK 500
531086 2012-11-27 17:53:19 SEK 475
441337 2012-11-21 22:02:40 SEK 450
531086 2012-11-27 17:53:19 SEK 425
441337 2012-11-21 22:02:40 SEK 400
531086 2012-11-27 17:52:50 SEK 375
441337 2012-11-21 22:02:40 SEK 350
367916 2012-11-21 22:51:02 SEK 325
441337 2012-11-21 22:02:40 SEK 300