Parti keramik, bl.a. Gunnar Nylund, 10 delar
Hammerslagspris:
SEK
975
622
Vurdering:
SEK
1.200
< 1.000
Parti keramik bestående av: Gunnar Nylund, Rörstrand, 2 st skålar i glaserat stengods, diameter 12 cm resp. 10 cm, signerade R Sweden GN, den mindre skålen med obetydligt nagg. Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, miniatyrvas, glaserat stengods, höjd 7 cm, signerad chs R. Elsie Söderberg, Jie, karaff i stengods, höjd 30 cm, signerad samt etikettmärkt. Gunnar Nylund, vas Eterna i stengods, höjd 22 cm, stämplad GN R Eterna. Birger Årström, vas i stengods, höjd 21 cm, nagg vid foten. Vas Gabriel Sving Line, rödglaserad, höjd 17 cm. Gefle, fat med hänklar, Gefle, bredd 25 cm. Miniatyrvaser, 2 st, i stengods, höjd 5 cm resp. 6 cm. (10)
28-11-2012 20:24:07
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
617387
28-11-2012
20:22:07
SEK
975
651129
28-11-2012
12:05:39
SEK
950
617387
28-11-2012
20:22:07
SEK
925
651129
28-11-2012
12:05:39
SEK
900
617387
28-11-2012
20:21:38
SEK
875
651129
28-11-2012
12:05:39
SEK
850
617387
28-11-2012
20:21:38
SEK
825
651129
28-11-2012
12:05:39
SEK
800
802987
28-11-2012
19:38:35
SEK
775
651129
28-11-2012
12:05:39
SEK
802987
28-11-2012
19:38:31
SEK
725
651129
28-11-2012
12:05:39
SEK
700
802987
28-11-2012
19:38:31
SEK
675
651129
28-11-2012
12:05:39
SEK
650
531086
27-11-2012
17:53:41
SEK
625
651129
28-11-2012
12:05:39
SEK
600
531086
27-11-2012
17:53:41
SEK
575
651129
28-11-2012
12:05:39
SEK
531086
27-11-2012
17:53:41
SEK
525
441337
21-11-2012
22:02:40
SEK
500
531086
27-11-2012
17:53:19
SEK
475
441337
21-11-2012
22:02:40
SEK
450
531086
27-11-2012
17:53:19
SEK
425
441337
21-11-2012
22:02:40
SEK
400
531086
27-11-2012
17:52:50
SEK
375
441337
21-11-2012
22:02:40
SEK
350
367916
21-11-2012
22:51:02
SEK
325
441337
21-11-2012
22:02:40
SEK
300