Peter J. Lassen. Montana entre opstilling med spejl, D. 30 cm.(2)

Varenummer: 5673278
Hammerslagspris: DKK 650
Vurdering: DKK 1.400

Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana entre opstilling med spejl, Model 7612, der er med to rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 02 Fjord. H. 18,3 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Samt Montana spejl model SPB1208. Spejlet er fremstillet i 4mm sølvglas spejl, på en 12 mm MDF plade, der er lakeret med vandbaseret lak farve 04 Anthracite. H. 46,7 cm. x B. 69,6 cm. Ophængslister medfølger. Fremstår med brugsspor herunder ridser forekommer. (2)
Auktionen afsluttes:  10-06-2020 18:15:00