Denna auktion är annullerad

Varunummer: 3002681
Auktionen är avslutad
Utropspris: SEK 1 000
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Petra Börner, litografi, motiv 'Waves'. Bladmått 41,5x59 cm. Signerad samt numrerad 3/25. Petra Börner skapar illustrationer genom att skära med skalpell i papper. Genom att använda dessa papper lager på lager, skapas det ett fantastiskt djup i hennes bilder.

Denna vara är skänkt av Petra Börner/ Woo Agentur, genom ett samarbete mellan Stockholms Stadsmission och Lauritz.com. Under perioden 24 maj till 7 juni auktioneras unika föremål och upplevelser ut där hela behållningen från auktionerna, inklusive Lauritz.coms köp- och säljprovisioner, går till Stockholms Stadsmissions arbete för barn och unga i utsatthet.

Auktionen avslutas:  1990-01-01 00:00:00
Showroom:

1144346 2013-05-25 23:25:45 SEK 475
467255 2013-05-28 18:25:35 SEK 450
1144346 2013-05-25 23:25:45 SEK 425
17343 2013-05-25 01:48:17 SEK 400
576249 2013-05-25 00:39:13 SEK 375
17343 2013-05-25 01:48:09 SEK 375
576249 2013-05-25 00:39:13 SEK 350
17343 2013-05-24 21:45:36 SEK 325
1128830 2013-05-24 21:09:48 SEK 300