Piet Hein & Bruno Mathsson, superelipse bord

Varenummer: 5246209
Hammerslagspris: DKK 2.600
Vurdering: DKK 4.000

Piet Hein/Bruno Mathsson, superelipse bord efter design af Piet Hein og Bruno Mathsson. Spændben i forkromet stål samt plade af hvid laminat. H. 70, L. 180, D. 120 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, ridser og mærker.
Auktionen afsluttes:  21-02-2019 18:23:51