Poul Cadovius. Væghængt reolsystem af teak (34)

Varenummer: 5587484
Hammerslagspris: DKK 4.000
Vurdering: DKK 3.000

Poul Cadovius. Væghængt reolsystem af fineret teak best. af; 1 hylde med to underliggende skuffer H. 9 B. 80 D. 40 cm; 1 skuffemodul m. fire skuffer H. 16 B. 80 D. 30 cm; 2 hylder B. 80 D. 40 cm; 3 hylder B. 80 D. 30 cm; 4 hylder B. 80 D. 24 cm; 16 hylder B. 80 D. 20 cm; 2 magasinhylder, B. 80 D. 30 cm, ene af disse monteret med uoriginal lampe; 5 vanger á L. 198 cm. Fremstår med markant brugsspor, herunder bl.a. talrige finerafslag samt afslag på træværk. Begge moduler med nogle større afslag. Enkelte hyldelister med defekt finer. (34)
Auktionen afsluttes:  24-02-2020 20:06:07