Poul Henningsen 1894-1967. PH4 pendler (2)

Varenummer: 2533145
Hammerslagspris: DKK 625
Vurdering: DKK 1.000

Poul Henningsen. to PH4 pendler af hvidlakeret metal. Diam. 40 cm. Fremstillede hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor, én bundplade samt én ledningsholder mangler. (2)
Auktionen afsluttes:  02-03-2012 18:59:00