Poul Hundevad, Serveringsvogn i palisander

Varenummer: 5676260
Hammerslagspris: DKK 4.000
Vurdering: DKK 5.000

Poul Hundevad. Serveringsvogn / bakkebord fineret med palisander, to bakker, runde ben afsluttende på hjul. Fremstillet hos Poul Hundevad, Vamdrup. Model PH 23/2. H. 60 L. 75/ 150 B. 52 cm. Fremstår med brugsspor samt løftet finér.
Auktionen afsluttes:  18-06-2020 20:13:42