Poul Klarlund, København. Halskæde af 18 kt. hvidguld med goshenit

Varenummer: 5235298
Hammerslagspris: DKK 1.500
Vurdering: DKK 2.000

Poul Klarlund, København. Halskæde af 18 kt. hvidguld, prydet med større facetteret goshenit, stemplet "P.Kl 750". Vedhæng L 1,65 cm. L. ca. 43 cm. Vægt: ca. 5,8 gr. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  16-02-2019 20:01:21