Renæssance kiste af egetræ og fyrretræ.

Varenummer: 4713946
Hammerslagspris: DKK 600
Vurdering: DKK 1.000

Renæssance kiste af egetræ og fyrretræ, prydet med udskæringer, i siderne bæregreb af jern. 17. årh. H. 28,5 cm. B. 51 cm. D. 40 cm. Restaureret. Fremstår med brugsslitage og orm huller, nøgle mangler.
Auktionen afsluttes:  13-07-2017 19:03:59