Rörstrand m.fl. Diverse dele service af fajance (8)

Varenummer: 5699835
Hammerslagspris: DKK 400
Vurdering: DKK 1.000

Rörstrand m.fl. Diverse dele service af fajance set er bl.a.:
'Primör' fad med hank
'Kullen' kande
'Tyrol' smørkrukke med låg
'Irene' flødekande
'Gratina' låggryde med hank
Saltkar
Desuden medfølger:
Wide: Sildespand med hank mærket Deco Hälsingborg Sweden.
Kande H. 13,5 cm. Fremstår med brugsspor, krakeleringer, enkelte dele med misfarvninger. (8)
Auktionen afsluttes:  30-06-2020 20:00:00