Royal Copenhagen, A. Michelsen. Flora Danica ske og askebæger (2)

Varenummer: 5689629
Hammerslagspris: DKK 4.600
Vurdering: DKK 1.200

Royal Copenhagen. Flora Danica ske med skaft af blomster- og guldmalet porcelæn, montering af forgyldt sterling sølv, stemplet A. Michelsen. L. 18,5 cm. Desuden medfølger Flora Danica askebæger, nr 3501. Forgyldning på ske med slitage. (2)
Auktionen afsluttes:  18-06-2020 20:03:00