Samling vintage smykker af sølv (15)

Varenummer: 5608593
Hammerslagspris: DKK 500
Vurdering: DKK < 1.000

Samling vintage smykker af bla. sølv, bestående af: leddelt armbånd af sølv L. 15 cm stemplet 830 J.L, leddelt armbånd af sølv med blomsteer og bladværk L. 18,5 cm B. 25,2 mm, filigran øreclips samt broche af sterlingsølv stemplet 925 samt BH, to par øreclips af sterlingsølv, to skønvirke brocher med blomster og bladværk af sølv, slipsnål af sterlingsølv stemplet HS samt 925, marguerit broche af sterlingsølv Ø 51 mm stemplet 925 samt VP, armbånd af sølv (omforandret halskæde - resten medfølger) samt kæde af sterlingsølv L. 80 cm. Fremstår med almindelig alders relateret brugsspor, herunder manglende emalje på broche. (15)
Auktionen afsluttes:  11-03-2020 18:48:00