Smykkesæt, forgyldt sølv med granater (4 dele)

Varenummer: 3875985
Hammerslagspris: DKK 525
Vurdering: DKK 1.800

Smykkesæt af sølv delvis forgyldt med granater. Sættet består af armbånd med 3 rækker granater, 9 mindre granater mangler. Invændigt mål 54 mm. Et halscollier med granater, med vedhæng/medaljong L: 44 cm. Broche med granater. Mål: 2 x 5 cm. Vedhæng med granater. Mål: 2,2 x 3,3 cm. (4)
Auktionen afsluttes:  22-06-2015 19:53:52