Soffgrupp i Art Deco, bestående av soffa samt 4 st fåtöljer 1940-tal (5)

Varunummer: 2469643
Auktionen är avslutad
Klubbslag: SEK 325
Utropspris: SEK 2 000
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Soffgrupp i Art Deco, 1940-tal, bestående av soffa samt 4 st fåtöljer. Stoppad sits och ryggdyna. Karm i betsat trä. En fåtölj med löst ben, i behov av limning samt soffans karm i behov av limmning / renovering. Klädsel med slitage och fläckar. Gavlar i smidesjärn varav flertalet lösa. H. 79 cm. Fåtölj B. 70 cm. Soffa L. 160 cm.

Transportbyrån erbjuder transport av denna vara till närmaste Lauritz.com auktionshus i Sverige. Se mer i transportmöjligheter längre ner på sidan.

JH Transport erbjuder transport av denna vara till en kostnad av 375 DKK till JH's lager i Odense eller Ishöj, Danmark.

Auktionen avslutas:  2011-12-28 17:11:00
Showroom:

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
577479 2011-12-28 17:04:27 SEK 325
14578 2011-12-28 07:26:40 SEK 300