Svensk nyrococo sekretær, mahogny

Varenummer: 3554996
Hammerslagspris: DKK 1.250
Vurdering: DKK 2.000

Svensk nyrococo sekretær fineret med mahogny, top med udskæringer, front med fire skuffer samt nedfældig klap, bag hvilke små skuffer og rum. 1860'erne. Nøgle medfølger. H. 175 B. 108 D. 50 cm. Fremstår med lettere brugsspor samt reparation på et hjørne.
Auktionen afsluttes:  25-09-2014 19:41:23